Regulace hazardního hraní podle premiéra Sobotky

10. 11. 2015 5:40:00
Regulace hazardu se stala národním sportem, ve kterém se populističtí politici začali poměřovat s neomarxisty. Kdo víc, kdo rychleji, kdo lépe. V mezičase však jasně vede premiér Sobotka.

Jak napsalo pondělní Právo, představuje si předseda vlády herny a kasína bez židlí, alkoholu, cigaret, příjemné hudby. Zato neustálý pohled na hodiny, varování o škodlivosti hazardu, pomalejší přístroje a zvýšení ceny za hru v poměru k možnosti výhry. Tak vypadá jeho představa vládního akčního plánu boje proti hazardnímu hraní.

Nelze se ubránit otázkám, kde je hranice mezi regulací a šikanou? Kam až chtějí pachatelé dobra zajít, aby se jim povedlo úspěšně zlikvidovat celé jedno odvětví legálního loterního průmyslu? Jsou takové nápady známkou prosté neznalosti prostředí, které má být regulováno nebo se jedná o další likvidační záměr, kdyby náhodou nějaký podnik plánované daňové zatížení přežil? A urodil se tento nápad v hlavě našeho předsedy vlády nebo mu ho nakukal jeho poradce z řad aktivistů Svatopluk Bartík?
Nedovedu si představit, že bychom v legálním podniku upírali hostům možnost se posadit. Navštěvují nás i starší hosté, lidé invalidní, po úrazech...
Myslím si ale, že pan Sobotka i se svým poradcem mají příliš málo fantazie, jak hráčům pobyt v hernách znepříjemnit. Výkonného ředitele SPELOS, pana Vrzáně, napadlo, že by se v nich mohl permanentně odpařoval slzný plyn. Určitě by to bylo nejúčinnější, ale pak by zaměstnanci byli nuceni používat plynové masky a ty většině z nás nesluší. Navrhovala bych zavést fyzické tresty pro zákazníky, klečení na hrachu v povinných pauzách, či povinné vypracování zvláštních domácích úkolů bez kterého by jim nebyla umožněna hra. Např.: 100x opsat "Jsem nesvéprávný jedinec a pouze premiér a vláda to se mnou myslí dobře."
Také bych v létě zakázala v hernách používat klimatizaci a v zimních měsících by provozovatel byl povinen vhánět do podniku ledový vzduch. Obsluha by měla mít pod pokutou zákaz se na hosty usmívat, zato každých pět minut by měla být povinna hráče upozornit na čas a nevybíravým způsobem je posílat domů.
Nejzajímavější je však tento nápad: "...zvýšení ceny za hru v poměru k možnosti výhry..." Pak by bylo možná nejlepší, aby herny a kasína dostaly zákaz vyplácet výhry v hotovosti, ale mohly by je nahradit hodnotné věcné ceny: nejlépe nějaké vzdělávací pobyty či vstupenky na kulturní akce.
Celý tento vládní "akční plán" nelze vnímat jinak, než jako snahu o diskriminaci a ponižování nejen provozovatelů a zaměstnanců tohoto odvětví zábavního průmyslu (na ně se pořádá hon na čarodějnice již dlouho), ale už i jejich hostů.
Zajímalo by mě, co pana premiéra vede ke snaze vyhnat hráče z kamenných legálních heren a kasín na internet. Zvlášť když i podle národního protidrogového koordinátora je online hraní začíná být větším problém než hrací automaty, a je navíc dostupné i mladistvým.

Autor: Jarmila Novotná | úterý 10.11.2015 5:40 | karma článku: 13.30 | přečteno: 407x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Tomáš Králíček

Babiš je ještě nebezpečnější než Zeman, říká v knize Martin M. Šimečka

Stav, do kterého se dostala česká žurnalistika, je tou nejhorší zprávou o české společnosti, říká v knize Jsme jako oni novinář a spisovatel M. M. Šimečka. Odpovídá ale i na další témata o české a slovenské politice a společnosti.

20.6.2019 v 8:55 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 67 | Diskuse

Jiřina Poláková

Deprese? – starejte se o piraně.

Žiji v mužském světě – pracuji v mladém mužském kolektivu, doma na mě vždy čeká manžel, tři synové v pubertě a pes je kupodivu taky samec.

20.6.2019 v 7:34 | Karma článku: 10.46 | Přečteno: 123 | Diskuse

Jakub Beznoska

Nedělní demonstrace

Neděle se kvapem blíží a s ní i největší demonstrace v ČR v novodobých dějinách. Už zase. Organizátoři očekávají až 200 000 lidí. Kolik z nich bude opravdových demonstrantů, těžko odhadovat..

20.6.2019 v 5:49 | Karma článku: 32.84 | Přečteno: 732 | Diskuse

David Vlk

Tuhle zem už nám zase ukradli.

Tenhle stát už totiž nepatří malým obyčejným lidem. On je tenhle stát totiž asi už zase jen "Jejich."

19.6.2019 v 15:19 | Karma článku: 41.40 | Přečteno: 1986 | Diskuse

Beata Krusic

Spravedlivý údiv soudce Zelenky - ( kauza DR)

Aneb - divit by se konečně měla začít i česká veřejnost. Přesněji ti, kteří neustále vedou nemístné a urážlivé komentáře směrem k osobě MUDr. Davida Ratha.

19.6.2019 v 14:02 | Karma článku: 19.55 | Přečteno: 676 | Diskuse
Počet článků 24 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 629
Jarmila Novotná

Najdete na iDNES.cz