Letní aktivita aktivistů

17. 08. 2014 22:10:00
S blížícími se komunálními volbami začínají aktivisté sdružení kolem Matěje Hollana a o.s. Občané proti hazardu ve svých útocích proti legálním loterním společnostem přitvrzovat. Jsou si velmi dobře vědomi, že pro většinu občanů je existence heren tím posledním, co je trápí a zajímá. Proto k samostatnému referendu prostě nepřijdou.

Jediní, koho tento uměle vytvořený a zpolitizovaný pseudoproblém zajímá, jsou sami aktivisté (deroucí se k moci),neschopní politici (strachující se o ztrátu vlivu) a potom zaměstnanci heren a kasín, kterým reálně hrozí ztráta práce a jejich rodinám zdroj obživy. Toto dokazuje i řada debat aktivistů s občany, které na toto téma pořádali po celé republice. Kdo se dostavil? Pokaždé tak tři, čtyři zastupitelé, hrstka aktivistů a plný sál zaměstnanců a provozovatelů heren a kasín. Nejspíš také proto od těchto panelových diskuzí hollanovci upustili. Ono dost dobře nelze lhát o problematice lidem, kteří ji sami důvěrně znají - takže obvykle sklízeli posměch.
Aktivisty slibovaná vlna a bouře referend také moc nevychází. Prozatím to vypadá jen na vlání babího léta. Ne všechny radnice se nechali frontou aktivního otravného dobra zastrašit - každý, kdo má jiný názor než-li oni, je automaticky v médiích označen za zaprodance "hazardu". Navíc se v plné nahotě ukazuje fakt, že v honbě za úspěchem jsou ochotni švindlovat. Nikdo mi nevymluví, že 30% neplatných podpisů pod peticí v Ústí bylo nedopatření... Spíš "kdosi" nepředpokládal důslednou kontrolu ze strany Úřadu. Podobné potíže mají i další místní petice, ačkoli ne tak markantní. Je to náhoda? (Mimochodem- ještě nikdy jsem neviděla hrací automat, který by podváděl!)
Hollanovcům je však nutna přičíst ke cti jejich disciplinovanost. Mně někdo zakázat prezentovat vlastní názor z důvodů vyššího zájmu, bude to mít opačný efekt. To ovšem neplatí pro pachatele dobra! Dokonce ani v tak bezvýznamných věcech, jako jsou debaty na Facebooku.
Již dávno začali blokovat přístup svým názorovým oponentům (na což mají pochopitelně nárok - jsou to jejich zájmové stránky) - otázkou je proč? Že by si byli vědomi chatrnosti a neobhajitelnosti svých argumentů? Nebo chtějí budit falešný dojem, že celá veřejnost stojí za nimi? Jenže tím se stali jejich stránky poněkud fádními. Možná právě proto začali někteří zapálení odpůrci heren debatovat na stránkách O.S. Svobodná volba. A nutno přiznat, že se našly i podnětné argumenty - což je dle mého názoru i smyslem diskuzí.
Jenže toto začalo hlavním pachatelům dobra vadit. Přestože mají čtyřnásobek příznivců, debaty jim stagnovaly. Zato na stránkách odpůrců zakazovačů to vřelo. I vydal Martin Freedom Svoboda (patologický hráč a lhář) příkaz k ignoraci těchto stránek. Ale neuvědomil si, že náhlé odmlčení se aktivistů bylo nápadné a vedlo k vyslání "fejkového" profilu na výzvědy. Toto byl výsledek:


Jistý "David Soukup" se tvářil coby zapálený aktivista a trollil na stránkách Svobodné volby...a čekal, co se bude dít. Po pár dnech mu do chatu přišla zpráva tohoto znění(přesná citace včetně pravopisných chyb):


"Ahoj, chtěl bych Tě ze svý pozice poprosit, aby ses s těma šaškama na Svobodný volbě nebavil, asi před týdnem jsme se domluvili napříč naší organizací, že je budeme ignorovat. Jediné, čím to na těch jejich trapných stránkách žilo, byly komentáře našich lidí, oni pak mají pocit že někoho zajímají a že někomu vadí že ty stránky mají. Nevadí, nikdo to nezná a jsou ubozí

Díky za respektování, Martin Svoboda, předseda Občané proti hazardu, o.s."

Pravda - stránky zaměstnanců heren nikoho nezajímají, ale aktivisté přesně vědí kdo a co jim píše! A kdyby aktivisté byli přístupni dialogu, podobné stránky by nejspíš ani nikdy nevznikly.

Koho by ovšem zajímat měly, jsou zodpovědní politici. Hrací automaty v legálních podnicích skutečně nejsou samoobslužné. A kamenné herny zaměstnávají zcela určitě víc lidí než internetová kasína.

Autor: Jarmila Novotná | neděle 17.8.2014 22:10 | karma článku: 11.79 | přečteno: 608x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Pavel Pokorný

Jak mladá generace nechápe seniory

V médiích byl příspěvek, jak jeden student vytváří aplikaci pro smartphone, která má umět poznat pomocí umělé inteligence pád seniora a zavolat nějaké SOS o pomoc. Vypadá to hezky, ale realita je jaká...?

20.6.2019 v 10:00 | Karma článku: 9.06 | Přečteno: 78 | Diskuse

Tomáš Králíček

Babiš je ještě nebezpečnější než Zeman, říká v knize Martin M. Šimečka

Stav, do kterého se dostala česká žurnalistika, je tou nejhorší zprávou o české společnosti, říká v knize Jsme jako oni novinář a spisovatel M. M. Šimečka. Odpovídá ale i na další témata o české a slovenské politice a společnosti.

20.6.2019 v 8:55 | Karma článku: 7.56 | Přečteno: 189 | Diskuse

Jiřina Poláková

Deprese? – starejte se o piraně.

Žiji v mužském světě – pracuji v mladém mužském kolektivu, doma na mě vždy čeká manžel, tři synové v pubertě a pes je kupodivu taky samec.

20.6.2019 v 7:34 | Karma článku: 13.62 | Přečteno: 183 | Diskuse

Jakub Beznoska

Nedělní demonstrace

Neděle se kvapem blíží a s ní i největší demonstrace v ČR v novodobých dějinách. Už zase. Organizátoři očekávají až 200 000 lidí. Kolik z nich bude opravdových demonstrantů, těžko odhadovat..

20.6.2019 v 5:49 | Karma článku: 36.25 | Přečteno: 956 | Diskuse

David Vlk

Tuhle zem už nám zase ukradli.

Tenhle stát už totiž nepatří malým obyčejným lidem. On je tenhle stát totiž asi už zase jen "Jejich."

19.6.2019 v 15:19 | Karma článku: 41.71 | Přečteno: 2074 | Diskuse
Počet článků 24 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 629
Jarmila Novotná

Najdete na iDNES.cz